Szent István király ünnepe Székesegyházunkban
A több mint egy évtizedes hagyomány alapján Augusztus 20-án, Szent István király ünnepén főpapi Szent Liturgia volt Székesegyházunkban. A Szent Liturgiát Egyházmegyénk kormányzó főpapja, Tyihon podolszki püspök és Feodor munkácsi és ungvári érsek atyák szolgálták, Magyar István protoierej, Dimitrij Kornyilov és Szvjatoszlav Bulah papok, valamint Dadányi Miklós protodiakonus, Vajna-Éliás István és Vladimir Csepizsov diakonusok segédletével.
