Székesegyházunk ünnepe

IMG_0383Székesegyházunk ünnepe (Augusztus 15-e, Szűz Mária elhunyta, Nagyboldogasszony) ebben az esztendőben hétfőre esett. Az ünnepre megkezdtük a lelki előkészületet Augusztus 1-én, a Nagyboldogasszony böjtje első napján. Ettől kezdődően Augusztus 14-ig minden nap Könyörgő Kánont szolgáltunk Isten Szülőjéhez. Az ünnepet megelőző napon -Augusztus 14-én, vasárnap- a Szent Liturgia után körmetet tartottunk a Székesegyház körül. A körmenete könyörgések hangzottak el az egyházi és világi előljárókért, az Egyházközségért, a városért és annak lakóiért és az Egyházközség alapítóiért, jóttevőiért és Krisztusban egész testvériségünkért. A Szent Liturgia végén, a proszfora kiosztása után Esti istentiszteletet végeztünk Litiával. A Szent Liturgiát Magyar István protoierej és Dadányi Miklós protodiakonus szolgálta.

Az ünnep napján, hétfőn 10 órakor kezdődött az ünnepi Szent Liturgia, amelyet Magyar István protoierej szolgált Szvjatoszlav Bulah lelkész segédletével. A hétköznapi alkalom ellenére a hívek -magyarok, oroszok és görögök- szép számban vettek részt az istentiszteleten. A Szent Liturgia után ugyancsak körmenet volt a Székesegyház körül. Az istentisztelet végén István atya Isten Szülőjének,  a Székesegyház Pártfogójának oltalmába ajánlotta a híveket, az egész Egyházközséget.

Néhány kép az ünnepi szolgálatról:

Vasárnapi körmenet

IMG_0368IMG_0371IMG_0373IMG_0377IMG_0380IMG_0381

 

 

 

 

 

 

 

 

Az Ünnep napján:

IMG_0388IMG_0392IMG_0394IMG_0396IMG_0398IMG_0402

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük